20 medlemmer
Ejerlederne
Erhvervsnetværk for ejerledere
Relationsfabrikkens ejerledernetværk er et nyt erhvervsnetværk for ambitiøse ejerledere med virksomhed i Esbjerg og omegn som har 5+ ansatte i virksomheden.
Som ejerleder har man sandsynligvis ingen sparringspartner internt i organisationen. Derfor er dette netværk det perfekte sted for ejerledere der har behov for at dele erfaringer og viden med ligesindede, blive inspireret på nye vinkler at drive virksomhed på og samtidig opbygge et stærk lokalt erhvervsnetværk.
Netværket er et sted hvor ny inspiration, viden og værktøjer hentes og hvor der på samme tid bliver etableret længerevarende relationer blandt gruppens medlemmer.
Der er skarp fokus på højt fagligt niveau fra kompetente fagnørder blandet med faciliterende processer der fremmer en fortrolig, åbensindet og delelystent netværkskultur.
Nogle møder vil have et overordnet tema med kickstarter fra eksperter udefra (max. 60. min.). På andre møder vil fokus være på aktivering via gruppens erfaringer, kompetencer og relationer.
Cases fra egen virke vil være fremtrædende katalysatorer for diskussion og refleksion og der vil løbende blive fulgt op på output og aktiviteter igangsat på tidligere møder.
Indholdet tilpasses i fællesskab med medlemmer løbende
- Sparring og vidensdeling med andre ejerledere fra lokalområdet
- 10 møder om året. Typisk á 3 timers varighed jævnt fordelt mellem morgenmøder og eftermiddagsmøder
- Antal medlemmer i netværket: 15-20
- Kun én deltager per branche
- Mulighed for deltagelse i andre netværksmøder og events under Relationsfabrikken
- Fællesmøder med andre Relationsfabrikken netværk i området
- En unik hjemmeside med struktureret overblik over ens netværksmuligheder
- Pris – kr. 11.990 + moms for årligt kontingent. Dækker lokaleleje, forplejning, netværksevents, facilitering/administration og fees til indlægsholdere
Netværket etableres i samarbejde med Deloitte og Sydbank som har stor ekspertise i rådgivning til særligt ejerledet virksomheder og derfor er vigtige bidragsydere til det faglige indhold i netværket.
En del af noget større
Udover at netværke i dybden med andre ejerledere vil vi også gerne give dig muligheden for at skabe nye relationer blandt de øvrige medlemmer af Relationsfabrikken Esbjerg.
Derfor er der ligeledes mulighed for at deltage i andre events som afvikles sammen med vores øvrige PROnetværk, SPECIALnetværk og FLEXnetværk i området – en fantastisk mulighed for at udvide erhvervsnetværket yderligere til andre erhvervsfolk fra området.
- Virksomhedsbesøg
- Walk’n’talks
- Snak&Tapas – uformelle inspirationsmøder
- Relationsskabende netværksvandring
- Stormøder i Esbjerg og andre dele af landet
- Sydvestjysk Netværksdag
- Julefrokost
- Foredragsmøder
- Fredagsbar
- Netværksture (egenbetaling)
- Sportsturneringer (fodbold, golf osv.)
Vil du gerne høre mere eller med som gæst ganske uforpligtende? Så udfyld blot kontaktformularen her nedenfor.
Eller ret direkte henvendelse til netværksleder Jannik Simoni Jul Pedersen på 24793470 eller jannik@relationsfabrikken.dk
Aktiviteter






20 medlemmer
Kom med som gæst
Ikke 2 netværk er ens, derfor har du mulighed for at deltage som gæst i en af vores mange netværksgrupper, i en by eller med et fagområde der passer dig.